Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Wiele się słyszy o oszustwach internetowych, o tym jak ludzi tracą swe ciężko zarobione pieniądze, bo zostali oszukani przez jakiegoś oszusta. Wówczas to sobie myślimy, że to kara dla nich za to, że nie chce im się ruszyć z domu, by podejść na zakupy. Jednakże w przypadku zakupów w sklepach czy marketach my także możemy być narażeni na osoby czyhające na nasze pieniądze. Wiele ludzi idąc na zakupy zabiera ze sobą duże kwoty pieniężne, bo wiadomo, lepiej jest mieć więcej by wystarczyło na wszystko niż świecić oczami przy kasie, gdy nam zabraknie. Taka jest natura każdego Polaka. Każdy z nas lubi chwalić się swym bogactwem nawet przed obcym człowiekiem i to właśnie zsyła na nas duże zagrożenie.

Kobiety całe swoje pieniądze trzymają w torebce, które czasami nawet zostawią otwarte, bo całkiem zapomną o zamknięciu, albo dlatego, że zaraz będą w kasie by zapłacić, to po co zapinać torebkę na zamek. Mężczyźni z kolei pieniądze trzymają w tylnej kieszeni spodni. I jest to tak znane i popularne miejsce, że nikt w tym nie widzi nic niedobrego. Niejednokrotne jednak jest to dla nas zgubne. Jeśli jakiś złodziej podejdzie do nas z tyłu to bardzo łatwo mu będzie wyciągnąć z otwartej torebki portmonetkę czy z tylnej kieszeni portfel. I wtedy spotka nas niespodzianka, gdy podejdziemy do kasy. Będziemy chcieli zapłacić za towar, a nie będziemy mieli czym. Jest to zachowanie bardzo głupie. Ponieważ idąc na zakupy nie powinno się trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu. Powinno się je rozłożyć po wszystkich kieszeniach i zakamarkach. I jeśli wtedy zostaniemy okradnięci to wówczas każdy z nas będzie wiedział, że złodziej ukradł tylko część naszego dobytku, a nie całość. A najlepszym rozwiązaniem, które jest teraz coraz bardziej znane to używanie kart płatniczych.

Jednakże tutaj jest także przestroga, bo nie powinniśmy razem ze sobą nosić pinu do tej karty, bo to jest gratka dla złodzieja. Nie dość, że zabrał nam kartę to my jeszcze w prezencie zostawiliśmy mu pin do niej. O takich rzeczach powinno się pamiętać. I jeśli zobaczymy zniknięcie tej karty to zaraz powinniśmy poinformować nasz bank o tym fakcie. Jednakże tutaj jest też taka mała niedogodność, ponieważ wiele sklepów nie jest jeszcze zaopatrzonych w terminale do kart płatniczych. Na szczęście jednak wiele się w tym temacie zmienia i coraz więcej sklepów akceptuje ten sposób płatności. Pora się przekonać do karty.

Postęp w transporcie
Dziś wszystkie przedsiębiorstwa kontaktują się z całym światem. Chodzi przede wszystkim o przedsiębi...
Jaka jest najważniejsza rola okna w naszym domu?
Jaką najważniejszą rolę pełnią okna w naszym mieszkaniu? Czy zdajemy sobie rzeczywiście sprawę,...
Wybory i Reklama
Ale dzięki wzbudzeniu zainteresowania wokół postaci polityka zdobywa on większe poparcie wśr&...
Zabawka, przyjacielem dziecka
Jak wiadomo w dzisiejszych czasach ludzie decydują się na jedno, góra dwoje dzieci. W rodzina...