Uprawa i sadzenie ekologicznych zdrowych warzyw

Uprawa i sadzenie ekologicznych zdrowych warzyw

Absorbujemy się uprawą zdrowych warzyw. Do uprawy wybieramy odmiany nie biorąc pod uwagę na ich wysoki plon, natomiast na znamienity smak. Sukcesywnie robimy testy smakowe wśród konsumentów naszych warzyw jak również do uprawy w następnym roku wybieramy jedynie  klasy wskazane przez większość z nich. Implikacją takiego doboru jest zmniejszenie plonów nawet o 70 %. Na smak naszych warzyw ma duży wpływ wybornej jakości woda, pozyskiwana z swoich studni, jaka jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń metalami ciężkimi. Co roku weryfikujemy laboratoryjnie jej stan.

Nasze warzywa choć delikatne to długo zachowują świeżość, bo zbierane są codziennie, gdy tylko naturalnie dojrzeją na krzaku. Są pielęgnowane lokalnie. Nasze zbiory są dokładnie segregowane jak również pakowane własnoręcznie przez ekipę o przeszło 30 letniej praktyce. Wobec tego owoce nie posiadają mechanicznych niedociągnięć i nie są poobijane przez maszyny do sortowania. W naszym domostwie nic się nie marnotrawi, to co nie nadaje się do sprzedania są przeznaczane do zjedzenia przez hodowane u nas barany a także kozy, to czego one nie zjedzą jest wyrzucane na nawóz, jaki  w nadchodzącym roku zasili kolejne uprawy.

Warzywa są zdrowe pod warunkiem, iż są pielęgnowane bez nawozów, bez nawozów chemicznych, i innych środków. Sadzimy je w glebie nawożonej obornikiem pochodzącym także z domostwa ekologicznego. Gleba jest prześcielona tkaniną, jaka uniemożliwia wzrost chwastów. Rośliny pielęgnowane są pod zasłonami aby nie mogły się roztaczać choroby grzybowe. Robale są zwalczane wyłącznie zwykłymi wrogami. Nie stosujemy żadnych antybiotyków aktywujących dojrzewanie jak również substancji przedłużających trwałość plonów.

Borówka przy domu
Kto by nie chciał krzewu borówki przy domu? Borówkę znamy najczęściej jako malutkie...
Ubezpieczenie OC w działalności gospodarczej
Podstawą wykonywania jakiejkolwiek działalności gospodarczej jest jej rejestracja, czy to poprzez zł...
Ozdoby do paznokci
O paznokcie zarówno u rąk jak i u nóg należy dbać. Trzeba dbać o ich zdrowie i wygląd....
Ubezpieczenia w naszym mieście
Nasze miasto jest nie tylko piękne, ale oferuje każdemu ze swoich mieszkańców bardzo dobre ub...